W związku z nie uwzględnianiem przez pracodawcę żądań wysuniętych w dniu 27.02.2015 r. , MOZ NSZZ Solidarność wszczęła spór zbiorowy z pracodawcą Alchemia S.A. Oddział Walcownia Rur Andrzej.

Pracodawca wyznaczył termin spotkania w ramach rokowań sporu zbiorowego na dzień 26 marca 2015r.

Żądamy:

1. 1.Podwyższenia wynagrodzeń zasadniczych pracowników Alchemia S.A. Oddział Walcownia Rur Andrzej w Zawadzkiem od 01.02.2015 r. o co najmniej 500,00 zł miesięcznie, bez względu na sposób zaszeregowania płac ( wg. stawki godzinowej, miesięcznej )

Podwyższenie wynagrodzenia w Oddziale WRA w Zawadzkiem jest konieczne w świetle niskich wynagrodzeń pracowniczych, za rok 2014 średnie wynagrodzenie brutto – 2800,00 zł. Z roku na rok obniżają się standardy życiowe rodzin pracowników WRA. Przez ostatnie kilka lat WRA produkowała z niezłym zyskiem np. w 2012 r. zysk netto wyniósł około 20 mln zł, a przez dwa ostatnie lata WRA ,,ratowała” całą Alchemię.

1. 2.Uzgodnienia zapisów regulaminów: Wynagradzania, Pracy i Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych obowiązujących w Alchemia S.A. Oddział Walcownia Rur Andrzej w Zawadzkiem.

Podjęcie negocjacji w sprawie zapisów regulaminów obowiązujących w Alchemia S.A. Oddział WRA w Zawadzkiem jest niezbędne. NSZZ Solidarność nie uznaje wprowadzonych regulaminów. Pracodawca wprowadził regulaminy obchodząc prawo, a przede wszystkim wprowadził je przed dokonaniem wpisów w Krajowym Rejestrze Sądowym tj. przed 17.12.2015 r. Między innymi należy podjąć niezwłocznie rozmowy na temat wprowadzania harmonogramu czasu pracy oraz procedurze jego zmian w czasie jego funkcjonowania.

1. 3.Natychmiastowe uruchomienie środków z Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych z wysokością odpisu zgodną z ustawą o Zakładowym Funduszu Świadczeń Socjalnym.

Wobec zbliżających się świąt Wielkanocnych konieczne jest podpisanie porozumienia dotyczącego tego żądania i wyłączenie go ze sporu zbiorowego. Przy niskich wynagrodzeniach pracowniczych świadczenie wypłacone z ZFŚŚ chociaż w części wspomoże budżet rodzin naszych pracowników.

NSZZ Solidarność ma nadzieję i wolę na porozumienie w drodze dialogu i wzajemnego zrozumienia, jednak brak takiego spowoduje podjęcie działań wynikających z ustawy o rozwiązywaniu sporów zbiorowych ze strajkiem włącznie.