opole 2015 03 27 p1040208

Proszę kliknąć w zdjęcie

27 marca setki związkowców wzięło udział w manifestacji w Opolu wymierzonej w antyspołeczną oraz antypracowniczą politykę rządzących.
Manifestacja przeszła spod głównego Urzędu Poczty Polskiej pod Urząd Wojewódzki, w którym przekazano wojewodzie i marszałkowi województwa postulaty Opolskiego Międzyzwiązkowego Komitetu Protestacyjno-Strajkowego, utworzonego przez trzy centrale związkowe: NSZZ "Solidarność", OPZZ i Forum Związków Zawodowych Województwa Opolskiego. Więcej na temat manifestacji można przeczytać tutaj. Postulaty zwiazkowe można przeczytać klikając więcej.

Postulaty regionalne

1. Wzywamy wojewodę opolskiego i marszałka województwa do opracowania Regionalnej Strategii Rozwoju opolskiego przemysłu i przeciwdziałania emigracji mieszkańców Opolszczyzny oraz zapewnienia godziwych warunków pracy i płacy

2. Nie zgadzamy się z likwidacją miejsc pracy na Poczcie Polskiej w naszym województwie.

3. Domagamy się zwiększenia dotacji na instytucje kultury w województwie opolskim.

4. Wniesienia ustawy o płaceniu podatku CIT w miejscu pracy zakładu, a nie miejscu siedziby zarządu.

5. Zaprzestania degradacji żeglowności Odry i podjęcia działań na rzecz wznowienia transportu towarów Odrą.

6. Sprzeciwiamy się planowanej prywatyzacji Stadniny Koni w Prudniku.

7. Domagamy się od opolskich samorządów działań na rzecz wdrożenia dyrektywy gwarantującej prowadzenie gospodarki odpadami, pełną kontrolę nad tymi zadaniami i jasną odpowiedzialność za zbudowany system przez gminę