160 F 70533467 t5YMrxtPqXWwBSxsM4YHZ91Jt7ykvGCf

24.04.2016 spotkali się w Zawadzkiem członkowie MKZ NSZZ "Solidarność" przy Alchemii S.A. czyli przedstawiciele Huty Batory, WRA i Rurexpolu. Na spotkanie zaproszona była cała komisja podzakładowa z Częstochowy, obecny był tylko przewodniczący i v-ce przewodniczący.

Omówiono sytuację w poszczególnych oddziałach. I choć daleko do zadowolenia to tak jak powiedziano na zebraniu w Częstochowie widać poprawę sytuacji. Załogi ciężko na to pracują ale czy zechce zauważyć i odpowiedni wynagrodzić to pracodawca zobaczymy. Znając jego hojność łatwo przewidzieć co nastąpi ale trzeba mu dać szansę. Ponadto omówiono tematy poruszone na spotkaniu w ramach wojewódzkiej rady dialogu społecznego dotyczących zagadnień branży hutniczej. Trzeba podkreślić że uczestnikami posiedzenia byli również dyrektorzy i prezesi największych hut w Polsce. Zabrakło przedstawicieli Alchemii S.A.

W dalszym ciągu zebrania omówiono sytuację związkową w Chorzowie, Zawadzkiem i Częstochowie. Niepokojące sygnały jakie do nas dochodzą mogą świadczyć o nieodpowiedzialnych działaniach niektórych członków związku. Takie działania tylko i wyłącznie osłabiają siłę naszej organizacji i spotkały się z dezaprobatą MKZ.

W dalszym ciągu zebrania omówiono działania w celu przedstawienia pracodawcy propozycji zakładowego układu zbiorowego pracy. Uważamy że pracodawca w końcu mógłby pochwalić się przed światem posiadaniem takiej umowy społecznej. Ustalono że oddziały delegują do jego opracowania swoich przedstawicieli. To zadanie do wykonania uważamy za najważniejsze. Czekamy na efekty.